Sıkça Sorulan Sorular

 

Fiyatlarınız Neden Euro Bazında ?

Hatay Rent A Car olarak,amacımız Hatay'a özellikle yurt dışından,sonrasında şehir dışından gelen bireylere hizmet sunmak olduğundan fiyatlandırmamız euro bazındadır.Dövüz kurundan değer kaybı yaşayacağınızı düşünmeyin ! TL olarak ödeyebilirsiniz.

 

Rezervasyonumun onaylandığını nasıl anlayacağım ?

İnternet üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonlarda,personellerimiz rezervasyon esnasında belirttiğiniz telefon numarasını arayarak,ayırttığınız araç için teyit alır.Ardından e-mail adresinize kiralanan araç için detaylı confirme bilgilendirmesi atılır.

 

Aracı nasıl ve nereden teslim Alacağım ?

İnternet sayfamız üzerinden veya telefonla gerçekleştirdiğiniz rezervasyonunuz ilgili birimimize ulaştırıldıktan sonra,aracınız siz için ayrılarak,Araç teslim personellerimize aktarılır.Ardından isminizin yazıldığı kağıtla Hatay Havalimanı çıkış kapısında belirttiğiniz saatte sizleri karşılayarak aracınızı teslim eder.Müşterinin bulunduğu ülkeye ve konuştuğu dile göre,farklı personeller atanır.Sizlere aracı teslim edecek personel adı soyadı ve telefon numarası,tarafınıza gönderilen confirme e-mailinde yer almaktadır.

 

Aracı nasıl ve nerden iade edeceksiniz ?

Kiralama süresinin sonunda aracı öncelikli olarak Adnan Menderes Hava limanın'da teslim etmelisiniz. Diğer ofislerimize ( Başka Şehire ) teslim etmeniniz durumunda ,teslim aldığınız ofis arasındaki tek yön yakıt farkinı ödemek durumundasınız.fiyat farkını ilgili personelimizden alabilirsiniz.

 

Ödemeyi Nasıl Yapacağım ?

Aracı teslim alma esnasında kredi kartınız veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.Euro ve TL ile nakit ödeme gerçekleşebileceği gibi,O günün kuru üzerinden kendi ülkenizin para birimi ilede ödeme yapabilirsiniz.

 

Yaş ve Ehliyet ?

* Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık ehliyet - 21 yaş sınırı vardır

* Orta grup araçlar için en az 3 yıllık ehliyet – 24 yaş sınırı vardır

* Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyet – 26 yaş sınırı vardır

 

Kredi Kartı Depozit ?

Web sitemiz üzerinden yada online olarak telefonla Kiralama yapan müşterilerimizden Aracı teslim alması esnasında kendi adlarına düzenlenmiş geçerli bir kredi kartına sahip olmaları gerekir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre ,aracı teslim alırken 350 Euro ( Türk Müşteriler için TL kuru hesaplanır ) tutarında ön provizyon bloke edilir.Araç tesliminden sonra çekilen provizyon anında iptal edilir.Tekrar hesabınıza geçmesi bankanızın yoğunluğuna göre değişmektedir. Ortalama 1-3 iş günü arasındadır.

 

Tam Kaza Sigortası Nedir ?

Kiralanan araçta oluşabilecek hasarlarda tutanakların tam olması ve alkollü olmamanız durumunda oluşabilecek hasarlardaki ilk 350 Euro teminatı ortadan kaldırır.Tam kaza sigortasını satın almanız durumunda herhangi bir ücret ödemezsiniz.

 

Navigasyon ?

Navigasyon araç kiralama bedeli içinde değildir. Ek ücret ödeyerek ilgili ofisimizde müsaitlik durumuna göre size temin edilir.

 

Bebek koltuğu ?

Bebek koltuğu araç kiralama bedeli içinde değildir. Ek ücret ödeyerek ilgili ofisimizde müsaitlik durumuna göre size temin edilir.

 

Kiralanan aracı başkası kullanabilirmi ?

Hatay Rent A Car ofislerinden kiraladığınız araçlarda , aracı kiralayan kişi ve ek bir sürücü ekleyebilirsiniz. Ek olarak eklenen sürücünün kiralama esnasında ofisimizde bulunup ehliyet bilgilerini vermesiyle mümkündür.Başka bir sürücü tarafından yapılan çarpışmalarda ( kaza ) Tüm kasko devre dışı kalır.

 

Faturanızı nasıl alacaksınız ?

Araç kiralama süresi bitiminden sonra kontratınız kapatılır ve faturanız düzenlenir.Faturanızı farklı bir adrese istemeniz durumunda bunu ilgili ofisimize belirtmeniz yeterlidir.